dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nieoficjalny Portal Pilawskiej Ligi Piątek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Tabela ˇ Terminarz ˇ Statystyki ˇ Drużyny ˇ Przepisy ˇ Regulamin ˇ Multimedia ˇ Forum ˇ Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Tabela
Terminarz
Statystyki
Drużyny
Przepisy
Regulamin
Galeria
Multimedia
Forum

Szkółka Futsalu

Kontakt
Szukaj

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Tabela
dungeons and dragons
 

M Drużyna P
1. KS Olimpia 20
2. Puznówka 96 19
3. J.B. 19
4. Burza 18
5. Stefex 17
6. Piorun 15
7. Ziutki 9
8. Quarto 7
9. Rębków 3
10. Parysów 3

Zobacz całą tabelę

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Buttony
dungeons and dragons
 
Zapraszamy na stronę

Foto-Video Kedziorek
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Multimedia
dungeons and dragons
 

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
VII kolejka PLP 2011 - Zapowiedź i podsumowanie
dungeons and dragons
 


Subiektywny Lot nad Pilawskim Gniazdem cz. VIWitamy Was w cotygodniowym podsumowaniu rozgrywek Pilawskiej Ligi Piątek. Dziś na tapetę bierzemy rozegraną w ubiegłą sobotę VII kolejkę PLP. Zanim jednak skupimy się na poszczególnych spotkaniach zwróćmy swój wzrok na tabelę. Tutaj liderem po dotychczasowych rozgrywkach z 16 pkt. jest Olimpia, tuż za nią podąża J.B., a na ostatnim miejscu podium plasuje się Burza Pilawa. Olimpia systematycznie odrabiając straty z dwóch pierwszych kolejek z passą 5 kolejnych zwycięstw zakotwiczyła na miejscu lidera. Czy „białobłękitni” pozostaną na pierwszym miejscu do końca PLP? O tym zadecydują dwie ostatnie kolejki. W najbliższą sobotę Olimpia zmierzy się w bezpośrednim pojedynku z aspirującym do tytułu teamem J.B oraz w ostatniej IX kolejce z wysoko notowanym, lecz ostatnio trochę wybitym z rytmu zwycięstw - Piorunem Lipówki. Szczególnie ciekawie zapowiada się bliższy pojedynek, w którym oprócz rywalizacji zespołów o prymat w lidze będzie to bezpośrednia konfrontacja najlepszych strzelców czyli lidera tej klasyfikacji Marcina Makulca z Olimpii z wiceliderem Przemkiem Laskusem z J.B. Kto zwycięży i kto okaże się skuteczniejszy zobaczymy już w najbliższą niedzielę. J.B pomimo straty 3 pkt. w meczu z Puznówką posiada w swoim dorobku 15 pkt., ma więc tylko 1 punkt straty do Olimpii, a co najważniejsze nie mniejszą chrapkę na tytuł. Tuż za nimi wysuwa się Burza Pilawa, która pomimo niezadowalającego stylu i kilku „wpadek” cały czas znajduje się w czubie tabeli. Z taką samą zdobyczą punktową co J.B czyli 15 pkt. mając przy tym niekorzystny wynik meczu bezpośredniego zasiada na 3 miejscu. Za wielką 3-ką PLP z 14 punktami – Stefex. Drużyna „młodej” Burzy podrażniona ostatnimi niepowodzeniami jakby odzyskiwała stary rytm, więc także ten zespół jest nadal groźny i nadal gra o wszystko. Puznówka 96 w końcu zapunktowała i mając na koncie 13 pkt. zajmuje 5 miejsce. Jednak przed Puznówką ciężkie 2 kolejki. Najpierw Stefex, a na koniec Burza Pilawa. Teoretycznie Puznówka ma szansę na podium, ale praktycznie będzie to im to bardzo ciężko zrealizować. Za nimi w tabeli znajdujemy Piorun Lipówki. Chłopaki w dość dramatycznym meczu ze Stefexem stracili 3 pkt. i z wysokiego 3 miejsca spadli na 6. Obecnie mają  4 pkt. starty do literującej Olimpii i 2 kolejki do zagrania. Szansa na podium, patrząc na terminarz istnieje, więc zapewne Piorun powalczy. W dolnej części tabeli Ziutki, Quarto, Rebków i zamykający klasyfikację Orzeł Parysów. W wymienionych zespołach na pewno ogromna mobilizacja i każdemu, kto będzie miał ich za przeciwników nie będzie łatwo. Szczególnie zależeć powinno chłopakom z Orła Parysów. To nic miłego zakończyć rozgrywki z 0 dorobkiem punktowym i mieć w pamięci, że przegrało się z każdym. W tej sytuacji Orzeł na pewno wykaże się walką o punkty do końca.
 
Przegląd halowych wydarzeń tradycyjnie rozpoczynamy od pierwszego pojedynku VII kolejki, a był nim mecz Quarto z Orłem Parysów (13-5). Pomimo dość wyrównanej pierwszej połowy, gdzie obie ekipy nawzajem się doganiały z wynikiem, druga odsłona spotkania pod wyraźne dyktando zespołu Quarto. Zawodnicy z Pilawy mieli świadomość, że w razie przegranej Orzeł wyprzedziłby ich spychając Quarto na ostatnie miejsce. To podziałało na doświadczonych zawodników „starej” Burzy, którzy z zimna krwią punktowali Orła decydując o tym kto jest tego dnia lepszy. W następnej kolejce przed Quarto znowu teoretycznie słabszy rywal w postaci Drinkt Teamu Rębków. Orzeł natomiast napotka na swojej drodze Burzę Pilawa.
 
Pojedynkiem nr 2 jaki przyszło nam oglądać w sobotnie popołudnie w Pilawie było spotkanie Drink Teamu z Olimpią (5-8). Wicelider spotykał się z drużyną zajmująca przedostatnie miejsce, na dodatek chłopaki z Rębkowa stawili się na hali jedynie w 5-ciu. To powodowało, że nikt nie wierzył w choćby minimalne nawiązanie walki przez Rębków z tak dobrze dysponowaną Olimpią. Ta tego dnia zameldowała się niemal w najmocniejszym składzie. Jednak losy tego spotkania, dodajmy bardzo ciekawego i dramatycznego spotkania ważyły się do samego końca.  Całkowicie defensywna taktyka Rębkowa (jakże trafna i przemyślana w sytuacji barku zawodnika na zmianę) skupionego wyłącznie na destrukcji tak mocno utrudniała Olimpii składne konstruowanie ataków, iż ta nie była w stanie „odjechać” z wynikiem na bezpieczny dystans. Rębków grał tylko i wyłącznie z kontrataku broniąc się na swojej połowie i to się opłacało. Ważnym czynnikiem pozwalającym Drink Teamowi być cały czas w grze były rzuty karne przedłużane, które udało im się wykorzystać. W tym spotkaniu z 5 fauli Olimpii po 1 połowie 4 dotyczyły zagrań ręką. W drugiej połowie Olimpia ruszyła ze zmasowanym natarciem na przeciwnika i odskoczyła na 4 bramki przewagi. W samej końcówce, a dokładnie na 30 sekund do kończącej mecz syreny doszło do faulu bramkarza Olimpii na zawodniku Drink Taemu co w przypadku tego pierwszego zakończyło się czerwoną kartką, a zgromadzona publiczność miała okazję ujrzeć niecodzienny obrazek w postaci Marcina Makulca w roli goalkeepera.
 
Po takiej dawce emocji na pilawskim parkiecie zameldowały się drużyny z Pilawy, a dokładnie Burza Pilawa i Ziutki (8-5). Mecz anonsowany jako pojedynek o honor i prestiż dla obydwu zespołów nie rozczarował nikogo oprócz samych Ziutków. Chłopaki walczyli z regularnym „a-klasowym” teamem jak tylko potrafili. Jednak Mirek Lewandowski (jego bramka to jak do tej pory jedna z najładniejszych w tej odsłonie PLP) wraz z Sylwkiem Duchną i Marcinem Kotem nie wystarczyli na mający „nóż na gardle” jeżeli chodzi o zdobycz punktową zespół Burzy. Ta grała konsekwentnie i zdołała dzięki wielkiemu zaangażowaniu podnieść z parkiety 3 pkt. Było w tym spotkaniu parę momentów w których zespół Ziutków przeważał i był lepszy, ale zabrakło pełnej koncentracji do samego końca. Burza nadal nie gra tego na co wszyscy czekają i czego szczególnie Pilawscy kibice oczekują. Jednak cały czas w dość szczęśliwy sposób inkasuje ważne punkty i nadal walczy o najwyższą możliwą lokatę.
 
 
Przedostatni sobotni pokaz futsalu odegrały dwa ofensywne i grające szybką piłkę zespoły. Mowa tu o Piorunie Lipówki, który jako nominalny gospodarz podejmował lokalny Stefex (6-7). Mecz dla jednych jak i drugich był meczem o wszystko. Obydwie kapele znały stawkę tego spotkania i obydwie za wszelką cenę dążyły do zwycięstwa. Jednak początek tej konfrontacji nie zapowiadał oczekiwanych emocji. Obie ekipy badały swoją dyspozycję i w dość niemrawy sposób prowadziły walkę raczej o posiadanie piłki niż o zdobywanie bramek. Mecz rozkręcał się z minuty na minutę, a swoje apogeum „osiągnął w drugiej połowie drugiej połowy”.  W tym końcowym czasie padło 50 % wszystkich bramek tego meczu. Zacięta końcówka wyłoniła Stefex jako zwycięzcę, który oprócz 3 pkt. zdobył także bilet do dalszej gry o mistrza PLP.
 
Koniec zmagań piłkarskich VII kolejki sygnalizował ostatni pojedynek wieczoru, a mianowicie był to mecz Puznówki 96 z J.B. (6-4). Nie było niespodzianki w tym spotkaniu. Pomimo kilku prób narzucenia swojego stylu gry przez J.B. to Puznówka miała karty w ręku. W pewnej chwili wydawało się, że Puznówce tego meczu po prostu „nie pisane jest nie wygrać”. Dawka szczęścia tego dnia dla kapeli wywodzącej się z Puznówki była maksymalna i w całości wystarczyła na słabiej dysponowanych braci Laskusów. Nie zobaczyliśmy zbyt pięknej gry, ani prawdziwych emocji które taki pojedynek zapowiadał przed jego rozpoczęciem. Ważne punkty zapisano bardziej doświadczonej w bojach Puznówce. J.B. jak pisano ‘niestety” nie utrzymało lidera, a przed nimi już w następnej kolejce Olimpia.
  

Walka o Mistrza cały czas otwarta, tabela „ściśnięta” i wiele kapel z chrapką na najładniejszy Puchar. To by było na tyle, trochę opóźniony, ale nadal prowadzony z perspektywy lotu ptaka… nasz felieton nie zamierza odchodzić na drugi krąg i pomimo jak to dziś rosyjski lub radziecki „ekspert” powiedział „szympansów na wierzy kontrolnej” zamierza na finale PLP bezpiecznie wylądować... komunikat jest jasny: cały czas jesteśmy na właściwej ścieżce i kursie czego i Wam moi drodzy serdecznie życzymy.
Obrazek na dziś > "Czy czasem po przegranym meczu nie czujesz się jakbyś został ........ ?":
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Komentarze
dungeons and dragons
 
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Dodaj komentarz
dungeons and dragons
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Oceny
dungeons and dragons
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
reklamy
dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Administratorzy
dungeons and dragons
 
Iceman
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Losowe zdjęcie
dungeons and dragons
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

PRZEMO
26/02/2011
OLIMPIA MISTRZ!!!

iceman
24/02/2011
Dostępny jest już felieton podsumowujący VIII kolejkę. Zapraszamy !

iceman
24/02/2011
Zapewne to jest Michał Wnuk czyli bramkarz J.B.

adi
24/02/2011
michal wnuk?? kto to jest michal wnuk??

iceman
23/02/2011
Będą zdjęcia i kilka filmików...

patryklfc
22/02/2011
Będą jakieś zdjęcia z meczów tej edycji PLP?

iceman
11/02/2011
Pierwszy z obiecanych filmików czyli skrót z drugiej połowy Piorun Lipówki vs. Puznówka 96 dostępny w dziale "Multimedia". W przygotowaniu skrót meczu Burza - J.B

iceman
09/02/2011
Forum naprawione. Działmy. ZAPRASZAM WAS DO AKTYWNEGO KORZYSTANIA Z FORUM.

iceman
09/02/2011
Prawdopodobną przyczyną może być to, że nie zostało to uzupełnione. Ta naganna sytuacja dziś zostanie naprawiona i statystyki będą za chwilkę.

marcel
09/02/2011
dlaczego nie ma w statystykach wszystkich strzelców

Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
licznik odwiedzin
dungeons and dragons
 
Jesteś

osobą odwiedzającą nasz serwis.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Copyright © wilorek | IceMan
2007 - 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie